avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 272 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitatea bugetară şi a ... Majorarea salariilor de baza cu 15% pentru personalul ...
Discuție deschisă în Contabilitatea bugetară şi a serviciilor externalizate

Majorarea salariilor de baza cu 15% pentru personalul din invatamant

Bună seara,
Sora mea, cadru didactic, în luna decembrie 2016 şi luna ianuarie 2017, a fost în concediu medical. În această perioadă i s-a plătit numai concediul medical făra a i se aplica majorarea salariului cu 15 % începând cu 1 ian 2017. Poate cineva să mă ajute cu un răspuns?
Mulţumesc!

Alte discuții în legătură

Plata concediului medical roibu001 roibu001 Buna ziua,am fost in concediu medical din data de 03/01/2018-08/03/2018, si in aceasta luna inainte de data salariului am aflat ca nu imi va fi platit ... (vezi toată discuția)
Concediu de odihna/ concediu medical/ concediu fara plata cadru didactic Dana- Dana- Buna ziua, Imi precizati, va rog, daca in invatamant: 1. concediul medical anuleaza concediul de odihna pe toata perioada anului scolar 2015 - 2016, ... (vezi toată discuția)
Neclaritate concediu odihna dupa crestere copil Cristiana255 Cristiana255 Sunt cadru didactic titular.Copilul va implini 2 ani pe 27 septembrie 2018.vreau sa beneficiez de stimulentul de insertie daca ma intorc cu 90 zile mai devreme ... (vezi toată discuția)