avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 903 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Am cumparat piese de la o firma care acum nu mai este
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Am cumparat piese de la o firma care acum nu mai este

buna ziua
va rog sa ma ajutati cu o pb mare .Am cumparat piese auto de la o societate cu factura si chitanta iar acum m a chemat la politia criminalistica economica precum ca firma numai exsista.
eu mi am inregistrat facturile si la momentul respectiv firma cu piese auto era activa ,acum numai este.
ce e de facut?
Ultima modificare: Marți, 2 Mai 2017
ContSters313377, utilizator
Cel mai recent răspuns: ContSters313377 , utilizator 11:05, 15 Mai 2017
~ Conținut șters la cerere ~
firma mea este activa ,dar firma cu piesele din 2014 cumparate numai este,politia spune sa le spun de la cine am cumparat ,persoana de contact etc ....si eu nu mai am nimic...
am doar facturile si chitantele.nu am avut contract
~ Conținut șters la cerere ~


Alte discuții în legătură

Anulare factura de catre garda financiara vasilemb vasilemb Buna ziua, Recent am avut un control inopinat de la Garda Financiara datorita unei societati cu care am lucrat acum mai bine de 8 luni. Ideea este ca dupa ... (vezi toată discuția)
Control declaratia 394 ! florin_again florin_again Am avut un control de fond la firma in urma caruia s-au constatat cateva diferente intre facturile inregistrate in contabilitatea firmei si cateva societati ... (vezi toată discuția)
Am fost pacalit si am nevoie de un sfat,va rog! cosminwon cosminwon Buna ziua!Am cumparat de la cineva de la mine din oras o piesa sh ptr masina mea si nu este buna.Mai exact am cumparat o caseta de directie,din cauza careia mi ... (vezi toată discuția)