avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 863 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Oug de modificare a lg. 448/2006
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Oug de modificare a lg. 448/2006

Buna ziua ,Ong. cu privire la modificare lg. 448/2006 care intra in vigoare din 2018 privind protectia persoanelor cu handicap de marire a indemnizatiei ,se refera numai la cei care sunt incadrati in handicap grav si accentuat ? Ei spun ca se mareste indemnizatia doar pentru grad de handicap grav si accentuat incepand cu anul 2018, dar cu bugetul personal complementar ce se intampla ? Eu sunt incadrata in grad de handicap mediu si primesc lunar 39 de lei .Va multumesc !

Alte discuții în legătură

Isr elizaelena elizaelena buna seara! am inteles ca s-a marit indicatorul social de referinţă ...sotul meu beneficiaza de stimulentul de insertie. se va mari aceasta suma(500lei)? (vezi toată discuția)
Intrebare pensie de handicap Nilmarcu Nilmarcu - Ca pensionar gradul ll pot beneficia de o pensie de handicap ? Ce grad de handicap ? Cati bani pot lua in plus cu aceasta pensie suplimentara ? (vezi toată discuția)
Pensie gradul || nina28 nina28 Pentru gradul doi , 18 ani de cotizat cat primesc pensie ? (vezi toată discuția)