avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 828 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Contract prima casa
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Contract prima casa

Buna ziua! Sotul meu a cumparat prin creditul prima casa un apartament ( inainte de casatorie) eu sunt coplatitor la acest credit. In urma casatoriei poate fi schimbat contractul ? Este posibil ca acest apartament sa fie trecut pe numele amandurora? Multumesc!

Alte discuții în legătură

Contract prima casa Dumitrans Dumitrans Buna ziua! Sotul meu a cumparat prin creditul prima casa un apartament ( inainte de casatorie) eu sunt coplatitor la acest credit. In urma casatoriei poate fi ... (vezi toată discuția)
Schimbare titular credit "prima casa" intre cei doi co-proprietari miborion miborion Buna ziua, Am o situatie complicata si din experienta neplacuta avuta cu functionarii bancii, as dori putin ajutor in situatia urmatoare: Am cumparat prin ... (vezi toată discuția)
Prima casa utilizator_87 utilizator_87 Buna seara, Va rog sa ma sfatuiti intr-o situatie... am cumparat prin programul prima casa, casa parintilor mei, ca ulterior cu suma obtinuta sa achizitionez ... (vezi toată discuția)