avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1678 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... spor CFPP pt director economic cu numire
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

spor CFPP pt director economic cu numire

am ocupat prin concurs postul de sef serv financiar, perioada in care am obtinut dreptul de viza cfp. La plecarea directorului economic, am fost numita prin decizia directorului in functia de director economic. Prin fisa postului am printre atributii "Coordonarea si verificarea activitatii cfp"Eu insa nu pun viza pe documente. Mentionez ca in institutie mai sunt 3 persoane care acorda viza cfp pe documente, eu ocupandu-ma de coordonarea activitatii, intocmirea procedurilor, verificarea activitatii lor, intocmirea si transmiterea raportarilor trimestriale. Va rog sa imi spuneti daca pot beneficia de sporul de 10% tinand cont ca:
-dreptul mi a fost acordat inainte de a fi numit in functie
- nu pun viza ci COORDONEZ activitatea
- ocup functia prin decizie de numire.
Va multumesc

Alte discuții în legătură

Delegare atributii + spor + .... oanaportar oanaportar Bună dimineaţa ! Este un caz mai dificil. Vă rog din tot sufletul să mă ajutaţi cum trebuie să se procedeze. Contabilul şef al instituţiei ... (vezi toată discuția)
Contestatie dispozitie primar sofia1975 sofia1975 doresc sa ma sfatuiti!Lucrez intr-o institutie publica si seful nostru...adica primarul a emis o dispoztie in 2004 prin care a acordat indemnizatie de ... (vezi toată discuția)
Angajatul poate refuza atribuțiile ? oanaportar oanaportar Bună dimineața ! Vă rugăm frumos să ne ajutați cu câteva răspunsuri cu privire la următoarea situație: - angajatul de la Resurse Umane pune viza ... (vezi toată discuția)