avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1298 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitatea bugetară şi a ... Crestere salariu bibliotecar conform L. nr. 153/2017
Discuție deschisă în Contabilitatea bugetară şi a serviciilor externalizate

Crestere salariu bibliotecar conform L. nr. 153/2017

Buna tuturor!

As dori sa stiu daca, conform Legii salarizarii unice nr. 153/2017, salariile pot fi marite incepand cu data de 01.07.2017, daca exista prevederi bugetare pe unitate administrativa, la toate categoriile de bugetari din sectorul public: atat din familiile ocupationale Administratie cat si Cultura si unitati sanitare de asistenta sociala si de asistenta sociala medicala. De ex: salariul unui bibliotecar comunal va creste odata cu salariile celor din cadrul primariei, adica la 01.07.2017 sau va creste cu 25% incepand cu data de 01.01.2018, asa cum prevede aceasta lege, urmand ca pana in anul 2022 cresterea sa se faca etapizat. Mi-as dori sa-mi si raspundeti... Multumesc.

Alte discuții în legătură

Salariile bibliotecarilor conf. legii salarizării unice tantaluncavita tantaluncavita Buna tuturor! As dori sa stiu daca, conform Legii salarizarii unice nr. 153/2017, salariile pot fi marite incepand cu data de 01.07.2017, daca exista ... (vezi toată discuția)
Drepturi salariale bibliotecari 2017 Vioras66 Vioras66 Buna seara!As dori sa stiu daca, conform Legii salarizarii unice nr. 153/2017, salariile pot fi marite incepand cu data de 01.07.2017, daca exista prevederi ... (vezi toată discuția)
Contract de munca lyly64 lyly64 Va rog, lucrez in azil de batrani(institutie publica), de la 1 martie nu am benficiat de majorare salariala (sunt asistenta) conf.Legii cadru ... (vezi toată discuția)