Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Asociati neidentificabili intr-o societate pe actiuni
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Asociati neidentificabili intr-o societate pe actiuni

Buna seara
Am in administrare o societate pe actiuni , unde sunt inregistrati 20 actionari. din cei 20 actionari doar 5 sunt activi in sensul ca participa la sedintele de AGA. Totodata ceilalti 15 nu pot fi identificati. Nu au o adresa valida, nu reusesc sa ii gasesc si sa aflu amanunte despre ei. La unii nu am nici CNP. Asa am preluat societatea si incerc sa rezolv si aceasta problema.
Ce se intampla cu actiunile detinute de ei in aceasta situatie?
Multumesc
gutab, utilizator