Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Poprire
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Poprire

Trebuie sa constitui poprire pe veniturile de natura salariala ale uni angajat.Poprirea primita de angajator arata astfel:33928 CHF si cheltuieli de executare 6412 lei.
1.Este legala exprimarea in CHF?
2.Am primit o singura adresa .Am 2 popriri de fapt sau una?Deci banca cu 33928 CHF si executorul judecatoresc cu 6412 lei.II retin 1/3 din salariu sau 1/2.?.
sandra_sandra_64, utilizator