avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 939 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Contributii PFI la noul cod fiscal 2018
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Contributii PFI la noul cod fiscal 2018

Va rog sa-mi spuneti si mie, daca am PFI , dar incasez lunar intre 500 si 800 lei din comisioane asigurari, care sunt contributiile ce trebuie platite incepand cu 01,01,2018. Mentionez ca eu realizez venituri mai mici decat salariul minim pe economie. Va multumesc

Alte discuții în legătură

Cum se calculeaza contributiile pentru sanatate si pensie pentru p.f.a. birzaveanu birzaveanu Am accesat masura 141 in domeniul apicultura si am fost nevoit sa ma inregistrez ca p.f.a. Va rog sa-mi spuneti ce obligatii fiscale am, mentionez ca nu sunt ... (vezi toată discuția)
Declaratie 220 alex_element alex_element Buna seara, Conform prevederilor Codului Fiscal, care au modificat statutul intermediarilor in asigurari, in Ianuarie 2016 am fost nevoit sa infiintez un PFI ... (vezi toată discuția)
Ajutor somaj si contract de mandat cristicros cristicros Buna ziua, Va rog sa-mi spuneti daca mai beneficiez de ajutorul de somaj daca inchei un contract de mandat si realizez venituri pe baza acelui ... (vezi toată discuția)