avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 991 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... viza cetatean chinez
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

viza cetatean chinez

Buna ziua,
Va rog sa ma ajutati cu raspuns la urmatoarea problema:
-un cetatean chinez a primit viza de sedere in Romania 10 zile (18.01.2018-26.01.2018- detasare), intrebarea mea este la ce data se mai poate solicita o noua viza pt. cetateanul chinez.

Alte discuții în legătură

Casatorie cu cetatean chinez MihaelaLu MihaelaLu Buna! Urmeaza sa ma casatoresc cu un Cetatean Chinez. El e in China, eu sunt in Elvetia. Vrem sa ne casatorim in Romania. El nu a fost niciodata in Europa. As ... (vezi toată discuția)
Autorizatia de munca - lucrator permanent - cetatean marocan aloghin aloghin Buna ziua! Vin in atentia dumneavoastra cu urmatoarele probleme: - La firma unde lucrez in prezent avem ca lucrator detasat un cetatean marocan pentru care ... (vezi toată discuția)
Casatoria cu un cetatean strain mihaelaak mihaelaak Buna ziua, Urmeaza sa ma casatoresc cu un cetatean strain care se afla in Romania cu viza acordata in scopul vizitei. As dori sa stiu ce trebuie facut dupa ... (vezi toată discuția)