avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 367 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Am primit două chitanțe pentru tranzacții PayPal pe ...
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Am primit două chitanțe pentru tranzacții PayPal pe care nu le-am făcut. Care ar putea fi explicația?

Buna seara. In urma cu 10 zile am primit o chitanta pe mail de la PayPal cum ca am achizitionat online carduri cadou pe un site de aplicatii android (Google Play) in valoare de 15 dolari. In aceeasi zi am contactat prin email suportul companiei explicand detaliat problema, si anume ca nu am facut nicio achizitie pe o platforma de aplicatii si nici nu am inregistrat vreun card de credit la PayPal sau Google Play. Raspunsul a fost superficial, mascat cu politete exagerata si manifestarea vointei de a ma ajuta insa nu au facut nimic. Azi primesc o noua chitanta, cu o noua achizitie in valoare de 15 dolari pe acelasi site. Am contactat suportul insa de aceasta data nu am primit un raspuns. Ce as putea face ? Multumesc.
Ultima modificare: Vineri, 23 Februarie 2018
Manuela Rășină, administrator
Cel mai recent răspuns: vatile , utilizator 13:58, 26 Februarie 2018
Aveti sau nu un card inregistrat paypal?
De pe card va lipsesc banii?
Daca nu e doar o problema de adresa de email, a fost introdusa adresa ca fiind a altcuiva.
Dati un email catre paypal in care cereti eliminarea adresei nefiind corespondenta a unui cont paypal.
Sunt multe e-mailuri false cu PayPal, se numeste phishing.


Elena1986ianuarie a scris:

Aveti sau nu un card inregistrat paypal?
De pe card va lipsesc banii?
Daca nu e doar o problema de adresa de email, a fost introdusa adresa ca fiind a altcuiva.
Dati un email catre paypal in care cereti eliminarea adresei nefiind corespondenta a unui cont paypal.


Nu am inregistrat un card in PayPal sau Google Play si nu imi lipsesc bani din cont.
Atunci e doar o problema de email asociat. Comunicati-le sa stearga adresa asociata pentru ca nu va apartine contul.
1 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util

Alte discuții în legătură

Este legala o astfel de aplicatie android? ionutmihai05 ionutmihai05 Buna seara. Am o intrebare la care sper ca ii voi gasi raspunsul cu ajutorul dumneavoastra. Eu sunt dezvoltator de aplicatii Android (incepator, ce-i drept) ... (vezi toată discuția)
Cum ma pot convinge ca acest anunt de angajare este corect si legal, daca se cer bani si date personale inainte de angajare Floarea Cring Floarea Cring In urma analizei CV-ului dumneavoastra ati fost selectat pentru a doua etapa a preselectiei pentru ocuparea postului din cadrul companiei PayPall Europe ... (vezi toată discuția)
Tentativă de a fi fraudat în urma unui anunț de vânzare pus pe olx: ar trebui să anunț autoritățile? Și pot da în judecată persoana respectivă pentru daune morale? andrei227 andrei227 buna ziua, as vrea sa stiu ce ar trebui sa fac in urmatoarea situatie, am pe OLX un anunt ca vand un obiect, si am primit mesaj de la cineva din croatia ca ... (vezi toată discuția)