Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Dubla impozitare salariu.
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Dubla impozitare salariu.

Buna ziua.
Sunt rezident roman, dar sunt salariat si sunt taxat intr-o tara cu care Ro nu are acord de evitare a dublei impuneri. Ca si perioade, muncesc sub 183 zile in statul respectiv. Angajatorul este o firma inregistrata in tara respectiva, implicit nerezidenta in Ro.
De asemeni, detin acte de la autoritatea fiscala straina referitoare la impozitul retinut acolo. Salariul mi se vireaza intr-o banca din Ro.
Intrebarea mea este: sunt sau nu impozitabil in Romania. Daca da, cu ce sarcini?
Va multumesc mult.
Raoul16, utilizator