Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Data pensionare
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Data pensionare

Pentru un bărbat născut pe 13.12.1965
Cu o vechime de 30 ani din care 10 ani de grupa 1 de muncă,Care este data de pensionare (anticipată și normala)?
Limita de varsta la 60 de ani.
Dacă cumpăr 5 ani de pensie....ajuta?
Nu.
Indepliniti conditia de stagiu complet de cotizare de 35 de ani.
Multumesc
Femeie, DN 30/06/1974 lucrez din 1/04/1997 dar șunt și nevăzător Gr 2 cu certificat medical dinainte de începerea serviciului. Acum dețin certificat permanent de nevăzător Accentuat.