avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1091 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediu prenatal
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediu prenatal

Bună ziua. Am lucrat în România pana în data de 23 decembrie 2016. Am în luna noiembrie 2016 21 de zile lucrate, în luna decembrie 2016 16 zile lucrate. Din 12 ianuarie 2017 pana în septembrie 2017 am lucrat în Cehia. M-am reangajat în România în 5 octombrie 2017, pe luna octombrie am lucrat 19 zile. 4 zile în luna noiembrie 2017 si din 7 noiembrie 2017 doctorița de familie mia dat concediu prenatal. Acum contabilul de la ultima firma din România mia spus ca a depus concediu prenatal pe luna noiembrie și nu la aprobat de la casa de asigurări. El a scris pe concediu ca am lucrate 19 zile, cele din octombrie 2017. Voiam să întreb dacă îmi pot fi luate în calcul și 3 zile din decembrie 2016 și sa îmi calculeze așa concediu prenatal pe luna noiembrie.

Alte discuții în legătură

Calcul concediu prenatal Carmen-luizza Carmen-luizza Buna ziua.as dori sa stiu daca am calculat bine concediu prenatal pentru luna februarie 2018. Ianuarie 2018=23zile lucratoare Decembrie 2017=21 Noiembrie ... (vezi toată discuția)
Calcul concediu medical clodete clodete Buna ziua, In perioada aprilie-septembrie 2013 am fost in somaj 9ultima luna cand am primit somajul fiind luna noiembrie,pentru ca se da cu o luna in urma),in ... (vezi toată discuția)
Concediu prenatal februarie 2013 denisimona denisimona Buna ziua, Va rog sa ma ajutati la calculul salariului net pentru luna februarie 2013. De la 1 pana pe 15 feb. 2013 (11 zile lucratoare) am fost in concediu ... (vezi toată discuția)