Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Dacă un cetățean este privilegiat de o autoritate ...
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Dacă un cetățean este privilegiat de o autoritate publică, ce poate să facă pe cale legală?

Dacă față de cetățeanul respectiv se dispune măsura internării nevoluntare pentru comiterea unei fapte prevăzute de legea penală, aceiași măsură trebuie să se dispună față de toți cetățenii care au comis aceiași faptă. Este vorba de un cetățean cu simț civic, care nu tolerează discriminarea și fărădelegea.
ContSters396991, utilizator