Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Contencios administrativ
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Contencios administrativ

Buna ziua,
Am participat la un concurs pentru ocuparea unui post de polițist local. Când am depun dosarul, am constatat ca nu au publicat, la fișierul instituției, anunțul pentru concurs, iar secretarul comisiei, in momentul depunerii dosarului, mi-a dat o foaie care avea datele despre concurs, bibliografia, însă lipsea Constituția României, iar la proba scrisă am avut o întrebare din Constituție care avea 10 puncte.
Menționez ca, nu am făcut contestație la proba scrisă, doar la proba de interviu, însă contestația de la interviu a fost respinsă, cu toate ca la sfârșitul interviului nu mi-au dat documentul,unde au consemnat, să-l verific și să-l semnez, apoi in cele din urma m-au eliminat.
Întrebare: Pentru ca in bibliografia pe care mi-au înmânat-o, nu era Constituția României, și nu au afișat nicăieri la sediul instituției anunțul pentru concurs, pot cere in Contencios administrativ sa anuleze concursul sau mai bine cer reevaluarea mea ?
Aștept comentariul vostru.
PN
Pauviv, utilizator