Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... PENSIE DE BOALA
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

PENSIE DE BOALA

Unde se face contestatie pentru tăierea pensiei de boala?
La Comisia de Expertiză, adică tot la doctorul care v-a tăiat încadrarea în grad de invaliditate. Numai aveți grija sa nu depășiți termenul de 30 de zile.
Va multumesc!!
Eu am fost chemată la Bucuresti pentru verificare,si am primit plicul cu răspunsul..pentru ca nu mi.a dat raspuns pe loc.Eu fiind bolnavă cu depresie si alte probleme.Si vreau sa fac contestatie pentru ca nu este normal sa.mi taie pensia..Din anul 2003 sunt sub tratament antidepresiv.tensiune.AVC ISCHEMIC.SI ALTELE.Vreau sa contest si sa.mi fac dreptate.
Dacă ați fost chemată la Comisia centrală de la București și v-a tăiat încadrarea în grad de invaliditate, e complicată situația.
1. Ați completat lunar la doctorul Psihiatru programul recuperator`??
2. Ați stat internată în spital la Psihiatrie cel puțin odată pe an`?
Am fost internată anual la doctorul psihiatru.Si imi iau tratamentul regulat (chiar mi.a mărit doza) deoarece mam simtit rău.Am avut gradul3 de boala.Nu mam prefăcut ca si altii care iau pensii pe nedrept.De ce mi se intampla mie?