Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Sunt minora si vreau sa fug de acasa
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Sunt minora si vreau sa fug de acasa

Buna.. sunt minora in varsta de 14 ani.. vreau sa ma mut la iubitul meu .. dar parintii mei nu sunt de acord.. ce se intampla daca fug de acasa? Gen daca statul imi permite sa raman cu el .. sau daca merg cu el in alt oras ce se poate intampla daca ne gaseste? Am uitat sa zic ca iubitul meu este major..
Chiar daca nu fugi de acasa si mergi incet de acasa iubi major va avea probleme cu politia pentru ca esti minora sub 15 ani. Daca ati inceput si viata sexuala iubi chiar a incurcat-o rau!
Iubi are cu ce sa te intretina pana devii majora? Ce vei face daca se plictiseste de tine, te intorci la parinti?
Asteapta sa devii majora si apoi poti sa fugi in lume fara probleme.
Esti minora si exista implicatii legale mai ales daca iubitul major intretine relatii sexuale cu o minora.
Ai doar 14 ani. Ramai acasa, termina liceul, mergi la facultate si fa-ti o viata frumoasa alaturi de un baiat bun si serios.
Daca te iubeste nu te ia de acasa.

Buna dimineata,
te intrebi ce se intampla?
1. Iubi risca puscaria pentru intretinere relatii cu o minora (mai ales ca e major). Daca v-ati inceput viata sexuala IUBI risca puscaria si asa!
2. Tu risti sa fii trimisa intr-un centru pentru minori
3 Parintii risca si ei ceva probleme pentru ca nu te-au ingrijit corespunzator.
E SUFICIENT?
Ramai acasa pana la 18 ani si apoi ....
Pai aia e faza.. ca am intretinut relatii sexuale cu el si cred ca am ramas insarcinata.. plus ca daca afla ai mei e grav rau

When a scris:

Esti minora si exista implicatii legale mai ales daca iubitul major intretine relatii sexuale cu o minora.
Ai doar 14 ani. Ramai acasa, termina liceul, mergi la facultate si fa-ti o viata frumoasa alaturi de un baiat bun si serios.
Daca te iubeste nu te ia de acasa.

Nu cred ca risca daca spun ca am facut cu el de buna voie..

Av. Gabriel Klein Kiritescu a scris:

Buna dimineata,
te intrebi ce se intampla?
1. Iubi risca puscaria pentru intretinere relatii cu o minora (mai ales ca e major). Daca v-ati inceput viata sexuala IUBI risca puscaria si asa!
2. Tu risti sa fii trimisa intr-un centru pentru minori
3 Parintii risca si ei ceva probleme pentru ca nu te-au ingrijit corespunzator.
E SUFICIENT?
Ramai acasa pana la 18 ani si apoi ....