Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediu medical initial sau in continuare
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediu medical initial sau in continuare

Buna ziua. Este considerat concediu medical acordat in continuare, daca acesta a fost eliberat de acelas medic primar, cu acelas cod de diagnostic x si cu acelas cod de indemnizatie 01, fara intrerupere, dar nu este bifat cu "in continuare"?
Certificatele le-am primit dupa cum urmeaza:

28.06-30.06 cod diagnostic x, acordat in 28.06, bifat initial
01.07-23.07 cod diagnostic x, acordat in 28.06, bifat in continuare

Aviz medic expertiza medicala dupa epuizarea celor 90 de zile

24.07-31.07 cod diagnostic x, acordat in 26.07, bifat initial
01.08-31.08 cod diagnostic x, acordat in 02.08, bifat initial

Sunt corect bifate aceste certificate?
Daca nu, ce trebuie sa fac pentru a le corecta?

Multumesc.
Elena st, utilizator