Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Bani declarați la vama
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Bani declarați la vama

Buna ziua! Am un prieten care de -a lungul anilor a economisit ceva bănuți muncind in străinătate dar trimiși in România . Acum ar vrea sa ia banii din România înapoi in străinătate. Știe ca la frontiera trebuiesc declarați având și dovezi . Întrebarea este se percepe ceva impozitare sau doar completează formularul și cam asta este.
george-neagu, moderator