avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 733 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Bani declarați la vama
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Bani declarați la vama

Buna ziua! Am un prieten care de -a lungul anilor a economisit ceva bănuți muncind in străinătate dar trimiși in România . Acum ar vrea sa ia banii din România înapoi in străinătate. Știe ca la frontiera trebuiesc declarați având și dovezi . Întrebarea este se percepe ceva impozitare sau doar completează formularul și cam asta este.
Ultima modificare: Joi, 6 Septembrie 2018
george-neagu, moderator

Alte discuții în legătură

Vama ionut_ghi ionut_ghi Buna ziua! Am un prieten care de -a lungul anilor a economisit ceva bănuți muncind in străinătate dar trimiși in România . Acum ar vrea sa ia banii din ... (vezi toată discuția)
Vama ionut_ghi ionut_ghi Buna ziua! Am un prieten care de -a lungul anilor a economisit ceva bănuți muncind in străinătate dar trimiși in România . Acum ar vrea sa ia banii din ... (vezi toată discuția)
Bani proveniți de la un prieten din străinatate, am o mică dilemă ... Robertandy11 Robertandy11 Bună ziua stimați utilizatori avocatnet.ro, am o mică dilemă aici pe care nu știu s-o rezolv oricât aș căuta. Tot dau de răspunsuri contradictorii iar ... (vezi toată discuția)