avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 752 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Casa de marcat la vanzare auto?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Casa de marcat la vanzare auto?

Buna ziua,

Am o intrebare.
Sunt o societate care are ca obiect principal de activitate Comert cu amanuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet Cod CAEN 4791. De curand am adaugat un alt cod ca si activitate secundara Comert cu autoturisme si autovehicule usoare cod caen 4511.
Doresc sa stiu daca imi trebuie casa de marcat pt a vinde masini second hand aduse din UE.

Va multumesc

Alte discuții în legătură

Achiziționare și vânzare servere noi și second hand cod caen 4791 mihainemes mihainemes Bună, doresc să achiziționez și să vând online servere noi și second hand prin propriul magazin online. În momentul de față am codul CAEN 4791 ... (vezi toată discuția)
Schimbare cod caen srl-d savurazvan savurazvan buna ziua. am infiintat recent un srl-d cu activitatea principala 4532. cand am ajuns la anaf sa inregistrez firma ca platitoare de tva mi-au zis ca pentru ... (vezi toată discuția)
Pfa cod caen 4791, magazin online DreamBig DreamBig Pfa cod caen 4791, magazin online. Salut, vreau să-mi deschid un magazin online pe un pfa ce deja îl am, din câte știu trebuie să adaug codul caen 4791. ... (vezi toată discuția)