avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1036 soluții astăzi

Marți, 4 februarie, are loc evenimentul: TVA, Impozitul datorat de nerezidenți, Impozitul pe profit, facilități fiscale 2025. Sesiune practică cu Adrian Bența. Participă →

Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Plati catre persoane fizice
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Plati catre persoane fizice

In baza Legii 344/2018 priv.modif.si completarea Legii 70/2015 priv.intarirea disciplinei finanaciare si completarea OUG 193/2002 priv.sistem.modern de plata va rog sa imi spuneti daca la restituirea prin banca a partilor sociale detinute de un membru cooperator in cadrul cooperative (dar care a iesit la pensie ) treb.sa depun acte justificative si ce acte ?

Alte discuții în legătură

În 2025 care este valoarea acceptată pe contul contabil casa? VÂNZĂRI BUCOVINA VÂNZĂRI BUCOVINA În 2025 care este valoarea acceptată pe contul contabil CASA pe care o poate deține o microântreprindere (vezi toată discuția)
Registru bani personali ariapunct ariapunct daca angajatul are 0 ron la intrare servici,se completeaza in registru? (vezi toată discuția)
Registru de bani Inoa2 Inoa2 Buna ziua,nu am inteles exact unde trec in actualul registru de bani personali,sumele cheltuite in timpul programului. (vezi toată discuția)