Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Oug114: firmele de proiectare cod caen 7111 și 7112 ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Oug114: firmele de proiectare cod caen 7111 și 7112 beneficiază de reducerile din oug?

Firmele de proiectare cu aceste 2 coduri caen se încadrează pentru reducerile de taxe prevazute în oug 114 /2018?
Conf textului oug codul caen 711 ce are ca subdiviziuni 7111 și 7112 sunt condiționate de faptul ca ar trebui sa activeze în domeniul de "producere de materiale de construcţii". Aceste firme elaboreaza doar proiecte și nu produc nici un material de construcții. Sunt eliminate de sub incidenta oug114?
Pgs01, utilizator