Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Desfasurare concurs medic
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Desfasurare concurs medic

Buna ziua,

Am o intrebare, daca ma poate ajuta cineva. In cazul in care se publica organizarea unui concurs de o unitate spitaliceasca pentru un post din cadrul acesteia, locul desfasurarii examenului va fi obligatoriu la acea unitate?

De asemenea, as vrea sa stiu daca un medic, care este si asistent universitar si medic angajat la locul unde se desfasoara examenul sus mentionat (alt loc decat unitatea unde este postul vacant respectiv) este in stare de incompatibilitate?
maadalina18, utilizator