Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Prima Casa 2019 - contract
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Prima Casa 2019 - contract

Am aplicat la acest program si mi s-a preaprobat o suma de banca. Aplicatia si evident creditul preaprobat e pe numele meu. Intrebare: pe ante-contractul de vanzare si contractul de vanzare apoi, la cumparator il pot trece si pe viitorul sot (nu suntem inca casatoriti), desi creditul preaprobat este pe numele meu? Poate fi o problema la banca acest aspect? Vreau sa stiu din timp pentru momentul incheierii contractului. Multumesc
ggasokaa, utilizator