Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Ani necesari de grupa 2 de munca sa beneficiez de 25 ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Ani necesari de grupa 2 de munca sa beneficiez de 25 de ani stagiu de cotizare

Am ieșit anul acesta la pensie de varstă în luna martie.
Am 17 ani de grupa a doua de munca.
Beneficiez de calculul de 25 de ani stagiu de cotizare ?
Va mulțumesc !
Nu.
Dar am vechime totală de munca 21 ani 3 luni
Din care am 17 ani grupa 2 de munca
Și pensie de boala gr 2 am 16 ani
Tot nu beneficiez ?
Va mulțumesc!

Carp Mircea a scris:

Nu.

As mai dori o lamurire:
Anul acesta 2019 luna martie Am ieşi la pensie de varstă. cu un punctaj de 0.81
În anul 2002 am trecut la pensie de invaliditate gr 2 cun un punctaj de 0.8
În anul 2006 am dus spre recalculare vechime munca deoarece am lucrat la UM Mija și nu mai știu din ce motive nu mi le-a acordat de la început.
În urma unei hotărâri judecătorești am primit în anul2016 17 ani de grupa 2 de munca din care am primit un punctaj de. 3.82348
Am mai primit un punctaj de 2.39510
Iar pensia mea acum este 0.81 puncte
As dori sa mă ajutați sa înțeleg de ce nu mi s-a mai adăugat nimic
Vă mulțumesc!

Tenea Maria a scris:

Dar am vechime totală de munca 21 ani 3 luni
Din care am 17 ani grupa 2 de munca
Și pensie de boala gr 2 am 16 ani
Tot nu beneficiez ?
Va mulțumesc!

Carp Mircea a scris:

Nu.

Nu va pot ajuta.
Nu am control pe datele din dosar.
Precizati:
Punctajul mediu anual inainte de hotararea judecatoreasca cu toate cifrele de dupa virgula.
Punctajul mediu anual de duipa aplicarea hotararii judecatoresti cu toate cifrele.
Cate puncte ati primit in urma hotarariik judecatoresti.

...am primit un punctaj de. 3.82348
Am mai primit un punctaj de 2.39510

Ce reprezinta aceste punctaje:
Pentru ce stagiu adaugat s-au acordat fiecare.
Dati cat mai multe detalii.