Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Perchezitie masina
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Perchezitie masina

Buna ziua!

Nu stiu daca am nimerit categoria..

Se da urmatorul caz.. ma opreste un echipaj de politie si acestia doresc sa imi perchezitioneze autovehiculul la un control de rutina.. in portbagaj gasesc o gentuta de mica dimensiuni cu un lacat cu cifru..

Masina fiind pe numele altei persoane si eu declarand ca nu stiu cifru.. ei au dreptul sa deterioreze cutia.. sa rupa lacatul ca sa vada ce e inauntru?
sabin25, utilizator