avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1094 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Când poate ieși soțul meu la pensie dacă a lucrat ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Când poate ieși soțul meu la pensie dacă a lucrat gr1de muncă 12ani și 6 luni.

Bună ziua.Sotul meu are57de ani are lucrați până acum38 de ani lucrați din care 12 ani și 6luni gr.1de munca.La ce vârstă se poate pensiona? Mulțumesc mult.

Alte discuții în legătură

La ce vârstă poate să iasă soțul meu la pensie definitiva? Purtan Dorina Purtan Dorina Bună ziua.Sotul meu are57 de ani,are lucrați 38 de ani zi de zi,din care 12 ani și 6luni gr.1 de muncă cu toate adeverințele necesare.La ce vârstă se ... (vezi toată discuția)
Vârsta de ieșit la pensie după 38ani lucrați ,din care 12ani si 6luni gr1de munca condiții speciale emb bihor. Purtan Dorina Purtan Dorina Bună ziua,am mai pus o dată întrebarea.Sotul meu are 57de ani,are lucrați până în prezent 38de ani din care 12 ani și 6luni gr.1de muncă condiții ... (vezi toată discuția)
Gr.1 de muncă condiții speciale.varstra limită de pensionare. Purtan Dorina Purtan Dorina Bună ziua.Sotul meu anul viitor face 58de ani.Are lucrați 38 de si 10luni neîntreruptă,din care 12ani si 6luni în grupa 1de muncă 100 la 100,EMB Bihor.Va ... (vezi toată discuția)