Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Perioada neluata in calcul la pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Perioada neluata in calcul la pensie

Am lucrat si este scris in CM La calculul pensiei nu se ia perioada in calcul pe motiv ca nu este viza ITM Societatea s-a desfiintat. Ce pot sa fac si ce sanse am?
Despre ce perioada este vorba si ce unitate?
este vorba de a doua jumatate a anului 1993 Lucrat la un service Elma co
Mergeti la ITM si solicitati certificarea acelei perioade ...
Am fost la ITM si desi este scris in CM nu mi-au recunoscut perioada pe motiv ca nu figurez la ei (ITM) cu plata aferenta. Este vina mea? din moment ce este scris in CM
Cine va facut inregistrarea in carnetul de munca ?

Dvs nu aveti copii de pe c.i.m. si de pe decizia de incetare?
Cornel Vasile, Consilier juridic