avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1886 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Perioada neluata in calcul la pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Perioada neluata in calcul la pensie

Am lucrat si este scris in CM La calculul pensiei nu se ia perioada in calcul pe motiv ca nu este viza ITM Societatea s-a desfiintat. Ce pot sa fac si ce sanse am?
Cel mai recent răspuns: DumitruIon , utilizator 10:29, 24 Februarie 2020
Despre ce perioada este vorba si ce unitate?
este vorba de a doua jumatate a anului 1993 Lucrat la un service Elma co
Mergeti la ITM si solicitati certificarea acelei perioade ...
Am fost la ITM si desi este scris in CM nu mi-au recunoscut perioada pe motiv ca nu figurez la ei (ITM) cu plata aferenta. Este vina mea? din moment ce este scris in CM
Cine va facut inregistrarea in carnetul de munca ?

Dvs nu aveti copii de pe c.i.m. si de pe decizia de incetare?
Ultima modificare: Duminică, 23 Februarie 2020
Cornel Vasile, Consilier juridic

Alte discuții în legătură

Carte munca mihaelapintea mihaelapintea Am o mare nelamurire. Mi-am incetat CIM la o societate aflata in insolventa care mi-a eliberat pe langa, cartea de munca nevizata la ITM, o adeverinta in ... (vezi toată discuția)
Adeverinta itm ifrimcristina ifrimcristina La ITM mai nou se cere o adeverinta in care sa se scrie exact ceea ce se scrie in cartea de munca, cum se poate renunta la aceasta adevrinta. Am inteles de la ... (vezi toată discuția)
Pensie ionmoisil ionmoisil Buna ziua, va rog sa ma ajutati cu informatii: Mi-a venit decizia de pensionare cu respingere pentru motivul ca imi lipsesc 6 luni pentru stagiul minim ... (vezi toată discuția)