Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... risc maternal
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

risc maternal

buna ziua , as vrea sa stiu cum se calculeaza concediul de risc maternal , mentionez ca din 19 februarie voi intra in risc , avand in ultimele 6 luni un venit brut de 3442 cu tot cu norma de hrana si spor de situatii vatamatoare .. ideea e ca nu stiu , se ia in considerare si norma de hrana si sporul de sit . vatamatoare sau strict salariul de incadrare ?acum in ianuarie salariul de incadrare a crescut la 3259 fara indemnizatie de hrana si sporul respectiv . Am fost si in noiembrie in CM 7 zile cu 75% si in ianuarie cu 100% .
andreeapanican, utilizator