Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediul medical în șomaj tehnic
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediul medical în șomaj tehnic

Bună ziua!O persoana care se afla în șomaj tehnic,poate depune la.firma.un.concediu medical și să fie primească indemnizație? Mulțumesc!
Poate să depună concediu medical și va primi indemnizația respectivă (pentru concediu medical).
Mulțumesc!

jurist2020 a scris:

Poate să depună concediu medical și va primi indemnizația respectivă (pentru concediu medical).