avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 582 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Respingere aprobare bonificatie pentru plata ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Respingere aprobare bonificatie pentru plata impozitului pe venit și depunerea declarației prin mijloace electronice

Este posibil sa nu-ti fie aprobată bonificatia pt.plata impozitului pe venit și depunerea declarației unice prin mijloace electronice din cauza faptului ca am bifat greșit căsuța din prima parte a declaratiei unice, respectiv căsuța "declaratie rectific.privind cap.I, pt.aplicarea bonificatie" in loc de casuta"declaratie pt.aplicarea bonificatiei-potrivit art 120 din Codul fiscal"? Dupa ce am platit impozitul redus cu bonificatia rezultat din decl.unica rectificativa, am rămas cu un debit reprezentând val.bonificatiei.
A fost cineva in aceasta situatie, si vrea sa-mi spuna ce e de facut?
Serviciul Fiscal din cadrul ANAF la care sunt arondat ar putea sa corecteze datele?
Multumesc.

Alte discuții în legătură

Declaratia unica bonificatie erori nuc23 nuc23 Am depus declaratia unica in 2019, venituri sub salariul minim, cu optiunea sa platesc CASS (sanatatea). Am depus declaratia unica cu venitul estimat pe anul ... (vezi toată discuția)
Plata impozit pe venit după transmiterea declarației rectificative pentru aplicarea bonificatiei Marian Hainagiu Marian Hainagiu Buna ziua, In privinta plății impozitului pe venit pe 2019, cu deducerea bonificatiei totale de 10%, va rog ajutati-ma sa inteleg: - am transmis electronic ... (vezi toată discuția)
Declaratia unica rectificativa pentru anul 2018 cristianba cristianba Buna ziua, Declaratia unica rectificativa pentru 2018 se face pe acelasi formular care s-a depus initial (formularul pentru estimare 2018) sau pe formularul ... (vezi toată discuția)