Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Dosar inscriere gradinita respins
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Dosar inscriere gradinita respins

Buna seara,
Avand 1 copil la gradinita care a trecut acum in grupa mare, este legal sa fie refuzata cererea de inscriere a fratiorului in grupa mica pe motiv ca la 31 august nu are 3 ani impliniti?
Mentionez ca la data de 14 septembrie, cand incepe gradinita, cel mic va avea 3 ani impliniti.
Nu am gasit in lege obligativitatea implinirii varstei de 3 ani pana la data de 31 august.
Multumesc mult.

AdrianBarbu, utilizator