Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna ziua mi sa suspendat permisul pentru alcool 0.76 ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna ziua mi sa suspendat permisul pentru alcool 0.76 la fiola ...

Buna ziua mi sa suspendat permisul pentru alcool 0.76 la fiola eu permisul nu lam predat il pot schimba in uk ? Daca da si voi confuce pe teritoriul Romaniei voi avea probleme?
~ Conținut șters la cerere ~
Vi s-a intocmit dosar penal sub aspectul savarsirii infractiunii prevazute si pedepsite de art. 336 alin. 1 c.p.
Dreptul dvs de conducere este suspendat cat dureaza solutionarea dosarului penal.
Permisul trebuie sa il predati, vi s-a pus in vedere.
~ Conținut șters la cerere ~
In cazul in care nu il predau ce mi se poate intampla?

Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Vi s-a intocmit dosar penal sub aspectul savarsirii infractiunii prevazute si pedepsite de art. 336 alin. 1 c.p.
Dreptul dvs de conducere este suspendat cat dureaza solutionarea dosarului penal.
Permisul trebuie sa il predati, vi s-a pus in vedere.

Nu nu 0.76 la fiola rezultatul de la sange inca nu a venit imi outeti spune cam care ar fi cea mai buna solutie pentru mine pentru ami recapata permisul cat mai rapid posibil?

Av. Liviu Voinea a scris:

Dl avocat Patrascu are dreptate.
Eu intelesesem 0.76 in sange...

Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Vi s-a intocmit dosar penal sub aspectul savarsirii infractiunii prevazute si pedepsite de art. 336 alin. 1 c.p.
Dreptul dvs de conducere este suspendat cat dureaza solutionarea dosarului penal.
Permisul trebuie sa il predati, vi s-a pus in vedere.