avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 428 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna ziua mi sa suspendat permisul pentru alcool 0.76 ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna ziua mi sa suspendat permisul pentru alcool 0.76 la fiola ...

Buna ziua mi sa suspendat permisul pentru alcool 0.76 la fiola eu permisul nu lam predat il pot schimba in uk ? Daca da si voi confuce pe teritoriul Romaniei voi avea probleme?
Cel mai recent răspuns: Adrian199211 , utilizator 10:28, 17 Septembrie 2020
~ Conținut șters la cerere ~
Vi s-a intocmit dosar penal sub aspectul savarsirii infractiunii prevazute si pedepsite de art. 336 alin. 1 c.p.
Dreptul dvs de conducere este suspendat cat dureaza solutionarea dosarului penal.
Permisul trebuie sa il predati, vi s-a pus in vedere.
~ Conținut șters la cerere ~
In cazul in care nu il predau ce mi se poate intampla?

Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Vi s-a intocmit dosar penal sub aspectul savarsirii infractiunii prevazute si pedepsite de art. 336 alin. 1 c.p.
Dreptul dvs de conducere este suspendat cat dureaza solutionarea dosarului penal.
Permisul trebuie sa il predati, vi s-a pus in vedere.

Nu nu 0.76 la fiola rezultatul de la sange inca nu a venit imi outeti spune cam care ar fi cea mai buna solutie pentru mine pentru ami recapata permisul cat mai rapid posibil?

Av. Liviu Voinea a scris:

Dl avocat Patrascu are dreptate.
Eu intelesesem 0.76 in sange...

Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Vi s-a intocmit dosar penal sub aspectul savarsirii infractiunii prevazute si pedepsite de art. 336 alin. 1 c.p.
Dreptul dvs de conducere este suspendat cat dureaza solutionarea dosarului penal.
Permisul trebuie sa il predati, vi s-a pus in vedere.



Alte discuții în legătură

Alcool la volan - permis de conducere eu66us eu66us Buna seara , ma numesc C.... si am o problema : Am fost prins la volan baut , etilotestul a aratat 0.71 alcoolemie. M-i sa recoltat probe de sange , doua la ... (vezi toată discuția)
alcool!!!!! salut am fost prins cu o alcoolemie de 1,79 si 1,63 permisul ... Ovi1993 Ovi1993 Salun am fost prins cu o alcoolemie de 1,79 si 1,63 permisul meu e de Uk preschimbat infractiunea a avut loc in Romania ce se intampla acum cu permisul ... (vezi toată discuția)
Retinerea permisului de conducere italian norocel1976 norocel1976 buna am si eu o intrebare ,mi sa luat permisul de conducere italian pe teritoriul romaniei pt alcol 1.60 in sange,am fost judecat si mi sa dat 1 an cu ... (vezi toată discuția)