avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 275 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Buna ziua.am o intrebare ,am facut un credit in ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Buna ziua.am o intrebare ,am facut un credit in germania pe numele ...

Buna ziua.am o intrebare ,am facut un credit in germania pe numele meu si al fostului meu prieten,
După despărțire,era vorba ca va plăti el jumătatea rămasă, eu achitând pana atunci cealaltă jumătate singura .
Ideea este ca este pus oprire pe contul meu si el nu vrea sa plătească.
Dacă am dovadă niste mesaje în care îi spun sa plătească, plus transferuri bancare de pe contul de credit in contul lui personal pot sa il dau in judecata in romania pt abuz de incredere ,de exemplu?
Sau ce as putea sa fac,căci în germania mi sa zis ca voi plati eu atat timp cat am venit

Alte discuții în legătură

Buna ziua.am o intrebare ,am facut un credit in germania pe numele ... deliaioana deliaioana Buna ziua.am o intrebare ,am facut un credit in germania pe numele meu si al fostului meu prieten, După despărțire,era vorba ca va plăti el jumătatea ... (vezi toată discuția)
Partaj la multi ani dupa divort, posibilitate executare silita ioanasafta ioanasafta Buna ziua .am si eu o rugaminte vreau sa stiu cateva detalii despre partaj si problemele pe care le am . Eu si fostul meu sot am divortat in anul 2009 ,la ... (vezi toată discuția)
Va rog astept un rasp urgent oana_chirnoaga oana_chirnoaga Buna ziua.Am si eu o mare problema.Acum cativa ani am facut un imprumut bancar pentru prieteni mei.Acum ei nu au mai platit ratele si am fost contactata la ... (vezi toată discuția)