Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Reevaluarea cladirilor cu destinație mixtă, este ...
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Reevaluarea cladirilor cu destinație mixtă, este obligatorie?

Bună ziua! Dețin o cladire în proprietate , iar aceasta este folosită atât în scop rezidențial cât și nerezidențial - destinație mixtă. Menționez că spațiul închiriat este folosit ca birou iar anexa ca garaj, Toate cheltuielile cu utilitățile sunt suportate de proprietar. Intrebare; dacă cheltuielile cu utilitățile nu sunt suportate de chiriaș, mai este necesară efectuarea reevaluării imobilului la 5 ani. De la ultima evaluare, în 2016, nu s-a schimbat nimic la spațiu. Mulțumesc!
george-neagu, moderator