Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Declaratie rectificativa
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Declaratie rectificativa

Buna ziua! Am o societate platitoare de profit anual. Pentru anul 2014 am depus declaratia 101 in 25.02.2015. La aceasta am facut rectificare in data de 18.03.2015. In data de 27.04.2020 am depus o alta rectificativa cu diminuare impozit. Anaf , desi declaratia este valida, nu vrea sa tina cont de ea considerand ca este depusa pe perioada prescrisa. In momentul can am depus rectificativa in data de 18.03.2015 am intrerupt momentul prescrierii. Imi puteti spune daca rectificativa din 27.04.2020 este in interiorul termenului de prescriptie si daca trebuie sa se tina cont de ea? Va multumesc!
george-neagu, moderator