avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 191 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Declaratie rectificativa
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Declaratie rectificativa

Buna ziua! Am o societate platitoare de profit anual. Pentru anul 2014 am depus declaratia 101 in 25.02.2015. La aceasta am facut rectificare in data de 18.03.2015. In data de 27.04.2020 am depus o alta rectificativa cu diminuare impozit. Anaf , desi declaratia este valida, nu vrea sa tina cont de ea considerand ca este depusa pe perioada prescrisa. In momentul can am depus rectificativa in data de 18.03.2015 am intrerupt momentul prescrierii. Imi puteti spune daca rectificativa din 27.04.2020 este in interiorul termenului de prescriptie si daca trebuie sa se tina cont de ea? Va multumesc!
Ultima modificare: Marți, 2 Februarie 2021
george-neagu, moderator

Alte discuții în legătură

Situatii financiare anuale 2014 puicuta puicuta Va rog sa ma ajutati in legatura cu situatiile financiare anuale ce trebuie sa fie depuse de o Asociatie Casa de Ajutor reciproc a Pensionarilor. Mentionez ... (vezi toată discuția)
Formular 014 doinalupoaie doinalupoaie Societate cu obiect de activitate CAEN 0111 , platitoare de impozit pe profit anual incepand cu data de 01.01.2014( am depus formular 014 );Ce obligatii ... (vezi toată discuția)
Declaratii de depus pentru asociație ancadragan ancadragan Ce declarații fiscale trebuie să depună o asociație constituită potrivit Legii 26/2000 și care este termenul de depunere al acestor declarații? ... (vezi toată discuția)