Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit Scadere cheltuieli educatie timpurie din impozit
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

Scadere cheltuieli educatie timpurie din impozit

Buna ziua, referitor la scaderea din impozit a cheltuielilor cu educatia timpurie am 3 intrebari. Se pot scadea doar cheltuielile aferente educatiei din 2020 si cele din 2021? tinand cont ca impozitul este aferent anului 2020. A doua ar fi, daca din impozit am scazut deja sponsorizari si bonificatii, pot scadea educatia fara limita inclusiv pana ajung la zero? Daca suma nu ajunge, se trece la scadere din impozitul pe veniturile angajatilor, corect? Multumesc!
dianaip, utilizator