Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Bonul fiscal emis de casa de marcat a unui magazin.
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Bonul fiscal emis de casa de marcat a unui magazin.

Buna seara. Bonul emis de casa de marcat a unui magazin (nu bonuri de la benzinarii), pe care este trecut codul fiscal al cumparatorului, poate fi inregistrat in evidenta contabila a cumparatorului?
george-neagu, moderator

da dar pentru deducerea TVA in baza unui bon fiscal, pe care este mentionat codul de inregistrare in scopuri de TVA al beneficiarului, valoarea bonului nu trebuie sa depaseasca suma de 100 de euro
magiccom, utilizator
Va multumesc