Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Intenționez să imi extind activitatea.
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Intenționez să imi extind activitatea.

Bună ziua!
Actual activez ca PFI pe codul CAEN 8622, fiind înregistrat la ANAF, cu sediul fiscal la adresa din buletin.
Intenționez să imi extind activitatea și să colaborez cu alți medici, pentru consultații la domiciliul pacienților. As avea 3 întrebări în acest sens:
1. este nevoie să imi deschid un SRL pentru aceasta nouă activitate sau pot continua pe PFI-ul meu (CAEN 8622) sa închei contracte cu alti medici? Mentionez că "firma" va avea ca domeniu de activitate strict consultații la domiciliul pacienților, in diverse specialități care se pretează a fi făcute acasă, nu tratamente invazive (nu perfuzii, nu injecții), cel mult masaj, kinetoterapie+/- fizioterapie.
2. Pentru noua activitate este același cod 8622 sau un altul? Mentionez că la sediul fiscal (actual adresa din buletinul meu) nu voi desfăsura nicio activitate medicală, voi face doar programările telefonic sau online (medicii se vor deplasa la pacienti).
3. În cazul în care trebuie deschis un SRL sau un alt PFI pentru activitatea de consultații la domiciliu, de ce autorizații am nevoie?
Mulțumesc anticipat pentru răspuns.
george-neagu, moderator