Media Intră în comunitate
avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 608 soluții astăzi

Webinar Premium LIVE: Riscuri și obligații privind combaterea spălării banilor. Joi, 1 Iulie, de la ora 11:00. Rezervă loc și participă → 

Sinteza zilei avocatnet.ro: 10 lucruri de știut astăzi! Înscrie-te gratuit →

Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cod COR REVISAL BUNA ZIUA , SE POATE FACE CORECTIA ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cod COR REVISAL BUNA ZIUA , SE POATE FACE CORECTIA CODULUI COR ...

Cod COR REVISAL
BUNA ZIUA ,
SE POATE FACE CORECTIA CODULUI COR IN REVISAL PENTRU UN ANGAJAT? A FOST ANGAJAT IN 01.01.2018 SI A FOST INCADRAT GRESIT PANA IN ACEST MOMENT CU UN COD COR PT STUDII MEDII, EL FIIND PE STUDII SUPERIOARE.AM OBSERVAT CA IN REVISAL SE POATE OPERA DACA LUAM FIECARE POZITIE IN PARTE(PT FIECARE MODIFICARE,MAJORARE SALARIALA)
ESTE LEGAL SA FAC ACESTE MODIFICARI DIN URMA?SAU CUM TREBUIE SA PROCEDEZ?
MULTUMESC!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 12:38, 18 Mai 2021
1. Nu mai scrieti cu majuscule , este foarte greu de citit.

2. Modificarea /corectia codului COR se poate face prin modificarea functiei ...

3. Orice corecție a erorilor survenite în completarea registrului se face la data la care angajatorul a luat cunoștință de acestea.
Multumesc frumos! Pentru corecție este nevoie de decizia managerului sau un act adițional? Menționez ca în contractul de munca funcția este corecta -inspector de specialitate, doar codul COR a fost greșit.

Cornel Vasile a scris:

1. Nu mai scrieti cu majuscule , este foarte greu de citit.

2. Modificarea /corectia codului COR se poate face prin modificarea functiei ...

3. Orice corecție a erorilor survenite în completarea registrului se face la data la care angajatorul a luat cunoștință de acestea.

Pasii ar fi:
1. referat de constatare a erorii materiale

2. rezolutie de aprobare a corectiei

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cim determinat in cim nedeterminat ContSters394407 ContSters394407 Buna ziua, Salariatul x are contract pe perioada determinata pana la data de 05.01.2017 . La data de 27.09.2016 am dori sa il facem in nedeterminat . ... (vezi toată discuția)
Cum modific functia retroactiv in revisal? namste13 namste13 Daca am introdus gresit functia in Revisal (si codul COR gresit) si doresc sa modific, cum o pot face? Mentionez ca introducerea gresita este rezultatul unei ... (vezi toată discuția)
Modificare contract înregistrat în revisal adi.h adi.h Modificare contract înregistrat în revisal. In 2018 am semnat un contract cu data de 08.01.2018 și trebuia cu data de 01.01.2018. Aveți cumva idee dacă ... (vezi toată discuția)