Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna ziua aseara in jurul orei 20:00 am circulat pe un ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna ziua aseara in jurul orei 20:00 am circulat pe un bulevard ...

Buna ziua,

Aseara in jurul orei 20:00 am circulat pe un bulevard cu 2 benzi. Eu eram pe banda 1 si in stanga mea pe banda 2 era alta masina, din fata a venit un radar si politistul mi a spus ca am avut 114 si mi a retinut permisul pe 90 zile.
I am cerut sa mi arata filmarea, nu a vrut oricat l am rugat dar din cate am vazut cat vorbeam cu el la masina am observat ca masina mea nu se observa in filmare pentru ca eram acoperit de cel din stanga mea, care circula cu o viteza putin mai mare de cat mine. Eu eram cu botul masinii la usa lui din spate pe prima banda.

Datorita faptului ca nu a vrut sa mi arate filmarea oricat l am rugat, eu cred ca radarul de fapt l-a prins pe cel din stanga pentru ca politia s a intors dupa noi, insa cel din stanga mea a pus frana, s-a bagat in spatele meu si a facut dreapta imediat in intersesctie, iar eu am mers inainte.
Manuela Rășină, administrator
~ Conținut șters la cerere ~
Si in caz ca pierd contestatia ce o sa patesc?
~ Conținut șters la cerere ~
Nu se ajunge la judecata? Unde o sa trebuiasca sa achit eu toate cheltuieliile?
~ Conținut șters la cerere ~