Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua. Am o parcelă de pământ pe care vreau sa ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua. Am o parcelă de pământ pe care vreau sa o vand(am ...

Buna ziua. Am o parcelă de pământ pe care vreau sa o vand(am acum un cumparator)dar mi sa spus de la primărie ca nu se poate acum vinde,ca trebuie sa il aiba cumpărătorul in arendă un an de zile cu contract.. acel pământ...apoi se poate face vanzare!!e adevarat?adica ..daca eu acum am nevoie urgent sa il vand ...nu pot?într-un an de zile cine stie ce se poate intampla!!O lege sau o modalitate de a face vânzarea mai repede nu există?
takytaky1, utilizator