Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Am primit de la anaf un titlu executoriu.
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Am primit de la anaf un titlu executoriu.

Buna seara am primit de la anaf un titlu executoriu cu suma 1045 eu im 2018 am platit 95 ron pentru a primi cardul de sanatate am dat o declaratie unica pentru plata de asigurari sociale dar apoi nu am platit nimic acum mi a venit titlul executoriu cum ca as avea de plata 883 ron pt 2018 -2019 eu neavand nici un venit plus alte sume avand datile 31.12.2020 in martie 2020 am fost angajata pe o perioada de 3 luni si acum sunt in indemnizatie de crestere a copilului ...ceea ce nu inteleg de ce trebuie sa le platesc aceste sume daca nu am avut nici un venit ...si plus aceste sume sunt pentru asigurai de sanatate aferent declaratiei unice...nu am avut venituri in Romania eu doar am vrut sa platesc la sanatate...ce se poate face in acest caz?
george-neagu, moderator