avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1717 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Adeverinta cu grupa de munca, ore de noapte si vechime.
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Adeverinta cu grupa de munca, ore de noapte si vechime.

Buna ziua,
Va rog, daca ma puteti ajuta cu urmatoarea problema:
Am nevoie de adeverinte care sa contina vechimea in munca, ore de noapte, grupa de munca... etc, pentru calcularea pensiei si a datei de pensionare, de la trei locuri de munca, din trei judete (Brasov, Harghita si Ilfov) intre anii 1985 si 2001, Dintre aceste intreprinderi, doua au intrat in insolventa iar unul (TAROM) mai functioneaza.
In cartea de munca, in afara de vechime, nu sunt trecute celelalte date.
Nu stiu locatia arhivelor in care au ajuns aceste informatii si nici date de contact nu cunosc.
Poate cineva care a trecut prin acest calvar, ma poate ajuta cu un raspuns, unde si cum sa incep cautarile.
Va multumesc anticipat,
Cu respect.
Cel mai recent răspuns: nandor123 , utilizator 08:37, 5 Iulie 2021
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Intrati pe internet si cautati - firma detinatoare de arhiva preluata de la intreprinderea .... (scrieti numele intreprinderii). Veti gasi astfel adresa firmei de arhivare si va adresati acesteia.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Despre ce societati vorbiti?
Buna ziua,
Va multumesc pentru raspuns,
Intreprinderea emitenta a cartii munca este : Compania de Transporturi Aeriene TAROM, dar aceasta inca exista, poate ma ajuta cei de la serviciul personal.
Celelalte doua care s-au desfiintat, sunt:
-Intreprinderea de Matrite si Piese Turnate Din Fonta, Odorheiu Secuiesc (S.C. MATRITA S.A.)
-S.C. CONFOREST S.A. Brasov, cu activitate in constructii forestiere.
Cu stima,
Nyito Nandor
Buna ziua,
Multumesc pentru raspuns.
Am incercat solutia dvs. si ma trimite pe site-ul : Arhivele Nationale ale Romaniei , jud ... In cazul meu Harghita, unde am gasit toate datele de contact. Voi incerca sa iau legatura cu ei, poate ma vor indruma mai departe.
Cu respect,
Nyito Nandor.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Incercati sa luati legatura si cu lichidatorul companiei Conforest SA Braşov, Cenţu SPRL,
datea: [ link extern ] /

pentru Matrita S.A. - Administrator Judiciar, Euro Insol SPRL
[ link extern ]

Alte discuții în legătură

Arhivele institutiilor de stat 1970-1980 mitachealina mitachealina Buna ziua, Ma poate indruma cineva spre institutia unde as putea gasi arhiva de la Uzina \"Vulcan\" Bucuresti, Grup Santiere Montaj Cazane pentru perioada ... (vezi toată discuția)
Cautare de adeverinte ,pe unde or fi firmele teugeniu@yahoo.com teugeniu@yahoo.com BUNA ZIUA , am nevoie la casa de pensi ,pentru calcularea pensiei ,de grupa ,,care mi se cuvine ,,am lucrat perioda de 1975 si 1983 la santierul ,grup santier ... (vezi toată discuția)
Arhiva mobins sa bucuresti neaguvasile neaguvasile Poate sa ma ajute cineva sa-mi spuna cum pot intra in posesia unei deverinte de la loul de munca de la fosta fabrica de mobila din Bucuresti,sector 6, pentru ... (vezi toată discuția)