Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... S-a admis cererea cu valoare redusa
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

S-a admis cererea cu valoare redusa

Bună ziua, revin cu o lămurire vă rog frumos, sa admis cererea cu valoare redusă, acum care sunt următorii pași? După ce trec cele 30 de zile cu drept de apel se va înființa direct poprire sau abia după aceste 30 de zile cu drept de apel va merge dosarul către un executor judecătoresc care va înainta dosarul în instanță pentru a obține o hotărâre pentru poprire?
cornel2222, utilizator
Buna ziua
Nu se face nimic din oficiu.
Dvs va trebui sa faceti toate demersurile. Va trebui definnitivata hotararea, apoi va trebui sa va adresati unui executor judecattoresc, pentru a o pune in executare.
Dvs trebuie să va ocupati,nu mizati pe buna credința a debitorului.Dupa ce legalizati hotararea în cazul in caredebitorul nu achita voluntar contactați un executor judecătoresc.
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat