Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... In anul 2010 a murit tatăl meu. In urma succesiunii ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

In anul 2010 a murit tatăl meu. In urma succesiunii am primit ...

In anul 2010 a murit tatăl meu. In urma succesiuni a primit mama 1/2 iar noi 3 copii restul. De cand trăia tatăl meu înțelegerea a fost ca eu sa stau la parter iar fratele la etaj. Din 2010 am ajutat pe mama financiar lunar pana in 2015 cand m-am mutat in casa părintească. Ea locuiește la parter cu mine. Am investit, reparat totul fiind vechi. Acum din nefericire cand totul e gata condiții, confort ea nu ne mai dorește in locuință. Legal ce drepturi am, oricum folosesc doar partea mea cuvenita(1/2 împartit la toți!? Daca plec imi pot recupera banii cheltuiti!? Multumesc.
labuta, utilizator