avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 783 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Scoala de soferi.buletin 18 ani.
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Scoala de soferi.buletin 18 ani.

Buna ziua!
Am 17 ani, in momentul de fata urmez cursurile unei scoli de soferi si sunt la a 7-a sedinta de pregatire practica.
Eu fac 18 ani pe data de 10 septembrie, actele pentru buletin o sa le depun saptamana asta.
Intrebarea mea este cand o sa imi vina buletinul nou tinand cont ca depun actele cu ceva timp inainte?
Cand depun actele trebuie sa predau si buletinul actual?daca da primesc ceva buletin provizoriu?
Si ultima intrebare, cand ma pot programa pentru examenul teoretic(sala) asta evident dupa ce termin orele cu instructorul?
Se poate sa ma programez chiar daca am 17 ani pentru luna octombrie cand o sa am 18 ani si buletin nou?

Alte discuții în legătură

Buna ziua , in luna martie a acestui an m-am inscris la scoala ... Nicoleta.I.Cimpoeru Nicoleta.I.Cimpoeru Buna ziua , In luna martie a acestui an m-am inscris la scoala de soferi X unde instructor auto (individual zice el) era angajat o cunostiinta. Am ... (vezi toată discuția)
Fise post instructor auto si profesor legislatie ContSters58051 ContSters58051 VA ROG DACA MA POATE AJUTA CINEVA CU FISELE DE POST PTR. INSTRUCTOR AUTO , PROFESOR LEGISLATIE SI PTR. PERSOANA CARE ACORDA PRIMUL AJUTOR LA O SCOALA DE ... (vezi toată discuția)
Probleme cu scoala de soferi AndreiIonescu0405 AndreiIonescu0405 Buna ziua. Vă rog din suflet sa ma ajutați. Pe data de 21.12.2018 m-am înscris la o scoala de șoferi foarte veche și renumită de la mine din zonă. ... (vezi toată discuția)