Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Pentru SPSU - P1 este obligatoriu sa cuprinda si ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Pentru SPSU - P1 este obligatoriu sa cuprinda si inspector protectie ...

Pentru SPSU tip P1 este obligatoriu sa aibe in alcatuire si inspector protectie civila ?

Am cautat Ordin 75 din 2019 insa nu am vazut sa fie specificat si inspector protectie civila pentru aceasta categorie tip P1 - SPSU. Multumesc!
Adrian Blanaru, utilizator
CRITERII DE PERFORMANȚĂ din 27 iunie 2019 privind constituirea, încadrarea și dotarea serviciilor voluntare și a serviciilor private pentru situații de urgență
CRITERII DE PERFORMANȚĂ din 27 iunie 2019
privind constituirea, încadrarea și dotarea serviciilor voluntare și a serviciilor private pentru situații de urgență

art.36
În funcție de tipul lor, serviciile private au următoarea compunere:
a) servicii tip P1: șef serviciu, compartiment pentru prevenire și echipe specializate;
....

Compartimentul pentru prevenire și echipele specializate pot avea in componenta lor inspector protectie civila.
Multumesc pentru raspuns!

Pot avea inspector protectie civila sau e obligatoriu sa aibe? Unde se specifica conditiile de obligativitate?

Cornel Vasile a scris:

CRITERII DE PERFORMANȚĂ din 27 iunie 2019 privind constituirea, încadrarea și dotarea serviciilor voluntare și a serviciilor private pentru situații de urgență
CRITERII DE PERFORMANȚĂ din 27 iunie 2019
privind constituirea, încadrarea și dotarea serviciilor voluntare și a serviciilor private pentru situații de urgență

art.36
În funcție de tipul lor, serviciile private au următoarea compunere:
a) servicii tip P1: șef serviciu, compartiment pentru prevenire și echipe specializate;
....

Compartimentul pentru prevenire și echipele specializate pot avea in componenta lor inspector protectie civila.

Adrian Blanaru, utilizator
Eu am mentionat "pot avea "....

Adrian Blanaru a scris:

Am vazut ca exista specificat ca si optiune sa cuprinda inspector protectie civila, insa eu vreau sa stiu daca se mentioneaza undeva si ca obligativitate?

Nu vreau sa trag concluzia categorica, ca raspunsul e "NU" doar ca se spune vag prin acel "pot avea".

Mersi fain, apreciez!

Cornel Vasile a scris:

Eu am mentionat "pot avea "....

Adrian Blanaru, utilizator