avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 659 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Nu gasesc un dosar civil pe portal.just.ro
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Nu gasesc un dosar civil pe portal.just.ro

Buna ziua,
Sunt parte intr-un dosar civil pe care l-am gasit pe portal.just.ro.
In acest dosar apare un alt dosar pe care nu-l gasesc pe portal.just.ro., primesc mesajul "Nu am găsit niciun rezultat".
Care este cauza tratarii diferite a acestor dosare?
Multumesc anticipat pentru raspuns!
Pot exista erori in sistem. Recomand sa sunati la instanta sa intrebati acolo despre dosar.
Exista posibilitatea sa-l consultati online de acasa daca formulati o cerere de acces la dosarul electronic
Ultima modificare: Miercuri, 5 Ianuarie 2022
MYRA CIMPEAN , Avocat
Depinde de cand e dosarul. Poate este inainte de a se implementa sistemul actual de evidenta a dosarelor.
Multumesc pentru raspuns.
Am incercat sa sun la instanta dar nu raspunde nimeni.
Voi cere acces la dosarul electronic.
Multumesc pentru raspuns.
Dosarul e din 2018 deci nu cred ca e o problema.
Sunt situatii si situatii dosarul aparr dar e trecut cu o eroare la numele partilor si atunci nu il gasiti,in functie de obiectul cauzei poate sa nu apara,oate fi o eroare etc.Telefonic sau personal la arhiva se rezolva..

Alte discuții în legătură

Număr dosar instanță Ong.ask Ong.ask Am o problemă, acum vreo 3 luni am luat legatura cu un avocat care sa ne ajute cu schimbarea actelor constitutive a unui ONG (BC-ul și statutul). De atunci ... (vezi toată discuția)
Accesul public la dosarele penale finalizate Marius65656598 Marius65656598 Buna ziua, Din arhiva instantelor judecatoresti se pot elibera doare penale care nu mai sunt pe rol? Sunt interesat sa citesc diverse dosare penale fara a ... (vezi toată discuția)
Cat durează comunicarea după redactarea unei hotărâri civile lica88 lica88 Bună ziua, În Octombrie, am primit, prin intermediul portal.just.ro, pronunțarea pentru un proces civil, iar astăzi am observat că hotărârea ... (vezi toată discuția)